15 lis 2023  

Szkolenie: Polityka rolna, rzecznictwo i dobrostan zwierząt

22 listopada 2023 szkolenie online poprowadzi Justyna Zwolińska

Rolnictwo podlega złożonym mechanizmom politycznym i ekonomicznym, których stosowanie przez ostatnie pół wieku doprowadziło do patologizacji łańcucha żywnościowego.

🌾 Poznamy te mechanizmy, ze szczególnym uwzględnieniem polityki rolnej Unii Europejskiej czyli Wspólnej Polityki Rolnej (WPR).

🏙 Omówimy także strukturę instytucjonalną i procesy decyzyjne rządzące polityką rolną w kraju.

🐄 Na przykładzie rzecznictwa dla poprawy dobrostanu zwierząt gospodarskich - elementu kluczowego dla ochrony środowiska i klimatu - zostanie przeanalizowany układ sił polityczno-ekonomicznych w UE i Polsce.

Dołącz do szkolenia na Zoom w środę 22.11:

Aby nie zapomnieć o spotkaniu, dołącz do wydarzenia na Facebooku albo dodaj je do kalendarza Google.

PRELEGENTKA

Justyna Zwolińska to prawniczka, wykładowczyni i publicystka specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących polityki jakości i ochrony środowiska w rolnictwie, polityki żywnościowej, Wspólnej Polityki Rolnej oraz dobrostanu zwierząt gospodarskich.

Wykładowczyni w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW. Wykładowczyni na podyplomowych studiach „Prawo o żywności” oraz „Prawa zwierząt” na Uniwersytecie SWPS. Wieloletnia współpracowniczka organizacji pozarządowych zajmujących się rolnictwem, ochroną środowiska i zwierząt. Członkini Stowarzyszenia Prawnicy na rzecz zwierząt oraz Forum Rolnictwa Ekologicznego im. Mieczysława Górnego. Członkini Rady Fundacji Strefa Zieleni. Członkini grupy IFOAM „Farm Animal Welfare”. Ekspertka w Programie ONZ Climate Leadership przy UNEP/GRID. Od 2023 r. członkini Zespołu „Klimat/Środowisko w ramach inicjatywy „Nasz Rzecznik”. Od czterech lat koordynatorka ds. rzecznictwa Koalicji Żywa Ziemia.

🌍

To spotkanie jest częścią serii szkoleń dla osób aktywistycznych "Jak zmienić rolnictwo dla przyrody, klimatu i zdrowia... czyli Wszystko co chcieliście wiedzieć o rolnictwie i ekologii, ale nie mieliście kogo zapytać."