162303247-581627629419162-7095162599919883038-n.png

Stanowisko w sprawie projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej oraz Paktu społecznego dla polskiego rolnictwa

Klimat Dla Rolnictwa jest jedną z 55 organizacji i inicjatyw, które podpisały się pod stanowiskiem w sprawie projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej oraz Paktu społecznego dla polskiego rolnictwa.

Chcemy aby plan odpowiadał na wyzwania stojące przed rolnikami, w tym skutki pogłębiającej się katastrofy klimatycznej. Zmiany klimatu grożą ogromnymi stratami dla rolnictwa i uniemożliwieniem działania w taki sposób jak obecnie, zatem zaadaptowanie gospodarstw rolnych do zmian klimatu jest najważniejszym wyzwaniem z jakim powinien się zmierzyć polski Plan Strategiczny.

Wspólnie domagamy się m.in. utworzenia Paktu Społecznego dla polskiego rolnictwa, którego wprowadzenie pomoże wzmocnić suwerenność żywnościową Polski dzięki trosce o ekologiczną trwałość produkcji. Dodatkowo postulujemy dogłębne konsultacje społeczne, aby wszystkie zmiany wprowadzane były za zgodą rolników. 

Pełną treść stanowiska w formie dokumentu PDF znajduje się tutaj.