Polityka prywatności

Polityka prywatności Klimat dla Rolnictwa: 12-05-2021

Szanujemy Twoją prywatność i traktujemy ją bardzo poważnie. Twoje dane przechowujemy wyłącznie na serwerach zlokalizowanych w Europie, które podlegają europejskim przepisom o ochronie danych osobowych. Dla ochrony Twojej prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych staramy się korzystać wyłącznie z europejskich usługodawców. Nigdy nie sprzedamy Twoich danych. Nigdy nie udostępnimy Twoich danych postronnym osobom lub organizacjom bez Twojej wyraźnej zgody.

Ta polityka prywatności określa, w jaki sposób zbieramy i przetwarzamy dane, a także zawiera informacje o przysługujących Ci prawach i działaniach, jakie możesz podjąć w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych. Prosimy o uważne zapoznanie się z tym dokumentem.

Swoje dane osobowe przekazujesz nam dobrowolnie. Jednak bez udostępnienia nam swoich danych osobowych nie możesz na przykład zapisać się na newsletter, napisać do nas przez formularz kontaktowy, wziąć udziału w niektórych innych działaniach kampanijnych, wypełnić ankiety, ani zgłosić się do nas z propozycją współpracy, bądź jako wolontariusz/wolontariuszka.

1. Podmiot odpowiedzialny - administrator danych

Organizacją odpowiadającą za przetwarzanie danych osobowych zbieranych, gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, (“administratorem” danych) jest Fundacja Aktywizmu Klimatycznego z siedzibą pod adresem: pl. Jana Pawła II 11/28, 50-136 Wrocław, Polska.

Projekt Klimat dla Rolnictwa, w tym działania związane z przetwarzaniem danych osobowych, realizowany jest w ramach partnerstwa z WeMove Europe SCE mbH, z siedzibą pod adresem: Planufer 91, 10967 Berlin, Niemcy. Polityka prywatności WeMove Europe dostępna jest pod adresem: https://www.wemove.eu/pl/privacy-policy

2. Zakres tej polityki prywatności

Ta polityka prywatności określa, jakie dane osobowe zbieramy, gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, do czego używamy tych danych i jak się z nimi obchodzimy.

Dane osobowe to wszelkie informacje, które pozwalają zidentyfikować tożsamość danej osoby. Są to między innymi imię i nazwisko, adres, numer telefonu i data urodzenia. Dane statystyczne, których nie można powiązać bezpośrednio lub pośrednio z konkretną osobą – na przykład popularność określonych stron internetowych lub liczba użytkowników witryny – nie są danymi osobowymi.

3. Kiedy zbieramy informacje

(1) Kiedy przekazujesz je nam bezpośrednio

Swoje dane osobowe możesz nam przekazać na przykład wtedy, gdy podpisujesz zapisujesz się na nasz newsletter, uczestniczysz w działaniach związanych z kampanią, zgłaszasz się do udziału w naszych projektach, rejestrujesz się na wydarzenia, kiedy zgłaszasz się do nas jako wolontariusz/wolontariuszka, kiedy kontaktujesz się z nami telefonicznie, pocztą elektroniczną lub tradycyjną, a także kiedy przekazujesz nam darowiznę.

(2) Kiedy przekazujesz je nam pośrednio

Twoje dane osobowe mogą nam udostępnić inne osoby, w tym użytkownicy naszego serwisu, organizatorzy niezależnych od nas wydarzeń, inne organizacje prowadzące zbiórki pieniężne, a także osoby, które sponsorują lub wspierają naszą organizację i nasze działania. Twoje dane są nam udostępniane również wtedy, gdy obserwujesz nas w serwisach społecznościowych takich jak Twitter lub Facebook oraz gdy w inny sposób kontaktujesz się z nami w tych serwisach.

(3) Kiedy zezwalasz innym organizacjom na udostępnienie nam swoich danych lub kiedy te dane są publicznie dostępne

(4) Kiedy odwiedzasz nasze strony internetowe

Kiedy odwiedzasz nasze strony internetowe, identyfikujemy Cię za pomocą plików cookie, aby móc dostosować prezentowane materiały do Twoich indywidualnych potrzeb lub preferencji. Szczegółowe informacje o plikach cookie oraz o tym, jaki wpływ ma ich używanie na Twoje dane osobowe, zawiera sekcja (6) tej polityki prywatności.

4. Jakie informacje zbieramy

(1) Gdy prowadzimy kampanie:

Gdy dajemy Ci możność uczestniczenia w naszych kampaniach i wspierania naszych działań w inny sposób oraz otrzymywania informacji o kampaniach, które prowadzimy, zwykle zbieramy i przechowujemy następujące dane:

Niekiedy możemy prosić o podanie innych potrzebnych informacji, takich jak:

Podstawą prawną przetwarzania przez nas tych danych jest artykuł 6(1)(b) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO). Możesz również dobrowolnie zamieścić na naszych mediach społecznościowych komentarz do kampanii, którą popierasz, a my możemy opublikować ten komentarz na naszych stronach internetowych, gdzie indziej w internecie, lub na drukowanych materiałach kampanijnych (na przykład w broszurach z podpisami pod petycją, na ulotkach lub na plakatach), podpisany Twoim imieniem. Publikujemy komentarze aby przedstawić adresatom petycji lub szerszej publiczności w internecie poglądy i opinie członków i członkiń społeczności Klimatu dla Rolnictwa.

(2) Gdy zbieramy darowizny i przetwarzamy transakcje finansowe:

Gdy przekazujesz darowiznę, by wesprzeć nasze działania, zwykle potrzebne nam są następujące dane o Tobie:

Podstawą prawną przetwarzania przez nas tych danych jest artykuł 6(1)(b) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO).

(3) Gdy przetwarzamy Twoją propozycję współpracy lub zgłoszenie wolontariusza/wolontariuszki:

Proponując nam współpracę, samodzielnie określasz zakres danych, jakie przekazujesz nam w swoim zgłoszeniu. W ramach obsługi administracyjnej podań propozycji wspópracy oraz zgłoszeń od osób zainteresowanych wolontariatem zwykle zbieramy i przechowujemy następujące informacje:

Zwracamy uwagę, że zgłoszenia przesyłane nam pocztą elektroniczną nie są szyfrowane.

(4) Możesz przeglądać nasze strony internetowe bez podawania swoich danych osobowych i bez przekazywania nam darowizny. W takim przypadku zbieramy i wykorzystujemy jedynie takie dane, które są nam przesyłane automatycznie podczas przeglądania naszych stron.

(5) Dane o korzystaniu ze stron internetowych:

Kiedy odwiedzasz nasze strony internetowe, zapisujemy tymczasowo tzw. dane o korzystaniu ze strony, których używamy do celów statystycznych, do ulepszania wyglądu i funkcjonowania naszych stron internetowych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa naszych systemów. Używamy tych danych również po to, by umożliwić użytkownikom dostęp do naszych stron internetowych oraz by administrować i zarządzać naszymi systemami. Podstawą prawną przetwarzania danych o korzystaniu ze stron internetowych jest nasz uzasadniony interes w rozumieniu artykułu 6(1)(f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO).

Dane tego rodzaju obejmują:

(6) Analiza stron internetowych

Podstawą prawną przetwarzania danych służących do analizowania wizyt na stronach internetowych jest nasz uzasadniony interes w rozumieniu artykułu 6(1)(f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO).

5. Jak i w jakim celu używamy Twoich danych

(1) Informacje ogólne

Zebrane przez nas dane osobowe przetwarzamy w następujących celach:

(4) Kontakt

Możesz skontaktować się z nami pocztą, pocztą elektroniczną (pisząc na adres lp.awtcinloraldtamilk@tkatnok‎), telefonicznie lub wysyłając nam wiadomość bezpośrednią w serwisie Twitter lub Facebook. Dane, które nam przekażesz, wykorzystamy tylko do obsłużenia Twojego zgłoszenia – na przykład po to, aby udostępnić Ci usługi, materiały lub informacje, o które prosisz. Twoje dane zostaną przekazane stronom trzecim tylko wówczas, gdy będzie to konieczne do obsłużenia Twojego zgłoszenia lub prośby.

Podstawą prawną przetwarzania przez nas tych danych jest artykuł 6(1)(f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO). Kontakt z użytkownikami naszych stron internetowych, odpowiadanie na ich pytania i udzielanie im informacji leży w uzasadnionym interesie Klimatu dla Rolnictwa.

(5) Kampanijne wiadomości e-mail lub “newsletter”

Kiedy po raz pierwszy dołączasz do jednej z naszych kampanii lub kiedy przekazujesz swoje dane za pomocą formularza „Dołącz do ruchu”, prosimy Cię o udzielenie nam zgody na przesyłanie Ci dalszych wiadomości („kampanijnych wiadomości e-mail” lub “newslettera”).

Za Twoją wyraźną zgodą użyjemy Twojego adresu e-mail, by wysyłać Ci zindywidualizowane wiadomości dotyczące kampanii WeMove Europe. Będą to m.in. informacje o nowych kampaniach, o innych działaniach związanych z kampaniami, które mogą wymagać Twojej uwagi lub uczestnictwa, o zbiórkach pieniężnych oraz o sprawozdaniach z przebiegu lub wyników kampanii. Danych, które od Ciebie uzyskaliśmy (takich jak Twój kraj i kod pocztowy oraz kampania, w której bierzesz udział), a także informacji o tym, jak korzystasz z wysyłanych przez nas wiadomości (np. jakim językiem się posługujesz, które z naszych e-maili otwierasz oraz które linki klikasz) możemy użyć po to, by wysyłać Ci wiadomości odpowiednio dostosowane do Twoich preferencji i zainteresowań.

Podstawą prawną przetwarzania danych jest artykuł 6 (1) (a) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO) – zgoda, której nam udzielasz przez kliknięcie odpowiedniego linku w wiadomości e-mail z potwierdzeniem. Taką wiadomość e-mail otrzymasz, kiedy za pomocą jednego z naszych formularzy prześlesz nam swoje dane, by dołączyć do kampanii. Twoje dane będziemy przechowywać tak długo, jak długo będziemy mieć Twoją zgodę na ich przetwarzanie. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na otrzymywanie od nas korespondencji dotyczącej kampanii. W tym celu możesz anulować subskrypcję albo wysłać nam wiadomość e-mail na adres lp.awtcinloraldtamilk@tkatnok‎ lub wg zamieszczonych niżej instrukcji.

(6) Badania opinii osób wspierających

Twoich danych osobowych możemy używać do prowadzenia badań, dzięki którym uzyskujemy z publicznie dostępnych źródeł szersze informacje o osobach, które wspierają nasze działania. Niekiedy pomaga nam to lepiej poznać Twoje środowisko, zainteresowania i preferencje i pozwala nam lepiej się z Tobą komunikować, tak aby informacje, które wysyłamy, były dostosowane do Twoich zainteresowań. Takie badania umożliwiają nam również dostarczanie Ci informacji (niekiedy za pośrednictwem stron trzecich, takich jak narzędzia marketingowe i reklamy w serwisach Facebook czy Google) o petycjach i innych aspektach naszej działalności, które mogą Cię interesować.

Podstawą prawną przetwarzania danych jest artykuł 14 (2) (f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO).

6. Pliki cookie

Pliki cookie to małe pliki zapisywane na dysku twardym w komputerze lub w urządzeniu mobilnym. Są przechowywane przez pewien czas i umożliwiają identyfikację urządzenia użytkownika.

Na niektórych stronach internetowych używamy plików cookie, na przykład po to, by zapamiętać Twoje preferencje dotyczące przeglądania stron, ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu lub automatycznie wypełniać pola w formularzach. Dzięki temu nasz serwis jest bardziej przyjazny dla użytkowników, a nawigacja w nim jest łatwiejsza. Pliki cookie dają nam również wiedzę o tym, które strony naszego serwisu internetowego cieszą się największą popularnością.

Używamy kilku rodzajów plików cookie. Trwałe pliki cookie ułatwiają nawigację na stronach internetowych i pozwalają nam prezentować użytkownikom materiały dostosowane do ich indywidualnych preferencji. Używamy również tymczasowych plików cookie, które są automatycznie usuwane w chwili zamknięcia przeglądarki internetowej. W konfiguracji przeglądarki możesz włączyć opcję informowania o zapisywanych plikach cookie, aby się w ten sposób dowiedzieć, kiedy i gdzie ich używamy. Uwaga: wyłączenie akceptowania plików cookie w przeglądarce może spowodować, że pewne funkcje naszych stron internetowych nie będą dostępne. Zapisywanie plików cookie można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

Podstawą prawną przetwarzania przez nas tych danych jest artykuł 6(1)(f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych (RODO). Optymalizowanie naszych stron internetowych i ułatwianie korzystania z nich leży z naszym uzasadnionym interesie.

7. Inne witryny internetowe

Na naszych stronach internetowych zamieszczamy odsyłacze (linki) do innych witryn, na przykład do serwisów Facebook, Twitter i YouTube. Ta polityka prywatności nie obejmuje witryn zewnętrznych, a my nie odpowiadamy za ich treść ani za ochronę prywatności w tych serwisach. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami ochrony prywatności publikowanymi w serwisach, do których odsyłacze zamieszczamy na naszych stronach.

8. Retencja danych

Dane osobowe, które nie są już konieczne do realizacji celów, dla których je zebraliśmy i przetwarzaliśmy, usuwamy na ogół z naszych archiwów pięć lat po ich zebraniu. Jeśli jednak przed upływem tego terminu (i) Twoje dane osobowe nie będą już potrzebne do tych celów, (ii) nie będziemy mieć już prawa lub obowiązku do ich przetwarzania lub (iii) skorzystasz z prawa do usunięcia danych, usuniemy te dane w obowiązującym nas okresie czasu.

Jeśli nas powiadomisz, że nie chcesz już otrzymywać od nas informacji dotyczących naszych kampanii, zbiórek pieniężnych i innej korespondencji elektronicznej, upewnimy się że Twoje imię znajduje się na liście osób, które anulowały subskrypcję, aby nie kontaktować się z Tobą w przyszłości.

9. Bezpieczeństwo danych

Staramy się zagwarantować odpowiednie i adekwatne środki techniczne i organizacyjne, aby zapobiec utracie, zniszczeniu, niewłaściwemu wykorzystaniu, modyfikacji i nieautoryzowanemu ujawnieniu Twoich danych osobowych oraz uniemożliwić dostęp do nich nieupoważnionym osobom.

Oprócz zabezpieczenia własnego środowiska informatycznego używamy najnowocześniejszych technik szyfrowania Twoich danych, gdy są przesyłane przez łącza internetowe. Szyfrowanie danych potwierdza symbol zamkniętej kłódki wyświetlany na pasku adresu przeglądarki oraz przedrostek „https://” w adresie strony internetowej.

We wszystkich przypadkach wykraczających poza wymienione w tej polityce prywatności Twoje dane będziemy udostępniać wyłącznie za Twoją świadomą i wyraźną zgodą.

Dane wrażliwe (na przykład oświadczenie poparcia Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej, zawierające prawnie wymagane informacje takie jak numer dowodu osobistego) przechowujemy w postaci zaszyfrowanej.

10. Twoje prawa

Jako użytkownik/użytkowniczka masz prawo żądać informacji o tym, jakie dane o Tobie posiadamy oraz w jakim celu je przechowujemy i przetwarzamy. Możesz ponadto prosić o poprawienie błędnych danych albo zażądać usunięcia swoich danych (jeśli ich przechowywanie nie jest już konieczne). Masz prawo do przenoszenia swoich danych. Masz także prawo złożyć skargę na przetwarzanie Twoich danych do organu nadzorczego. Masz prawo odwołać się do organu nadzorczego, jeśli uważasz, że przetwarzanie dotyczących Cię danych narusza przepisy o ochronie danych. W szczególności przysługuje Ci prawo odwołania do organu nadzorczego państwa członkowskiego, w którym mieszkasz, pracujesz lub w którym mogło dojść do naruszenia prawa.

11. Dzieci

Strony internetowe WeMove Europe nie są kierowane do osób poniżej 16. roku życia. Osoby, które nie mają ukończonych 16 lat, nie mogą korzystać ze stron internetowych WeMove Europe ani wprowadzać swoich danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Nie zbieramy świadomie danych od osób, które nie ukończyły 16 lat. Jeśli jesteś rodzicem dziecka poniżej 16 roku życia i wiesz, że Twoje dziecko korzysta z naszych stron internetowych, skontaktuj się z nami (informacje kontaktowe zamieszczamy poniżej), abyśmy mogli usunąć te dane.

12. Zmiany polityki prywatności

Co pewien czas weryfikujemy tę politykę prywatności i zastrzegamy sobie prawo do jej okresowego modyfikowania przez opublikowanie zaktualizowanej wersji na naszych stronach internetowych. Jest to konieczne między innymi ze względu na zmiany zachodzące w przepisach prawa. Zalecamy, by użytkownicy co pewien czas przeglądali tę politykę prywatności, aby mieć pewność, że nadal akceptują jej treść. O znaczących zmianach polityki prywatności powiadomimy użytkowników pocztą elektroniczną.

13. Kontakt

Wszelkie pytania i wątpliwości związane z tym, jak przetwarzamy dane osobowe, należy kierować pod adres: lp.awtcinloraldtamilk@tkatnok